Esenyalı Mah. 52/52 Sok. No:13/F Poligon-İzmir
+905326592435

Televizyon Ekranlarında Yan Sanayi Yoktur

İzmir Tv Ekran Tamir Servisi

Televizyon Ekranlarında Yan Sanayi Yoktur

Televizyon Ekranlarında Yan Sanayi Üretim Yoktur

Televizyon ekranlarında cep telefonunda olduğu yan sanayi üretim diye birşey olamaz. Tv ekranları dünyada patentli olarak üretilen parçalardır. Türkiye’de ve dünyada üretilen Tv markaları ekranlarını maliyetlerine göre seçip kullanırlar. Örneğin LG televizyonların hepsinde lg panel yoktur. Bazı modellerde Sharp, İnnollüx veya Boe ekran kullanır. Kısacası Vestel, Arçelik, Beko, TCL diye bir ekran yoktur!
Gelin şimdi size dünyanın en büyük Tv ekran üreticilerini tanıtalım.

1) BOE:

BOE Teknoloji Grubu Co, Ltd., Nisan 1993’te kurulan, bilgi etkileşimi ve insan sağlığı için akıllı arayüz ürünleri ve profesyonel hizmetler sunan bir IoT şirketidir. BOE’nin üç temel işi, Arayüz Cihazları, Akıllı IoT Sistemleri ve Akıllı Tıp ve Mühendislik Entegrasyonu’dur. 2019 yılında, BOE’nin yıllık yeni patent başvuruları 9657 olup, bunların %90’ından fazlası buluş patenti olup, toplamda 70,000’in üzerinde kullanılabilir patent bulunmaktadır. IFI İddialarından elde edilen veriler ayrıca, BOE’nin 13’da En İyi 50 USPTO (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi), Patent Atananları arasında 2019. sırada olduğunu göstermektedir. WIPO’nun 2019 Uluslararası PCT Başvurularına göre, BOE 6 başvuru ile 1,864. sırada yer almaktadır

2) LG Ekran:

LG Display ince film transistörlü likit kristal ekranlar (TFT-LCD) paneller, OLED ve esnek ekranların lider üreticisidir. LG Display, TFT-LCD’yi geliştirmeye 1987 yılında başlamıştır ve şu anda farklı kesimler kullanarak çeşitli boyutlarda ve özelliklerde Ekran panelleri sunmaktadır. uç teknolojiler (IPS, OLED ve esnek teknoloji).

LG Display artık Güney Kore, Çin ve Vietnam’da arka uç montaj fabrikalarını işletiyor. Ayrıca LG Display, denizaşırı pazarlara etkin bir şekilde hizmet vermek için küresel bir ağa sahip bir satış iştiraki işletmektedir.

3) Samsung:

Samsung Electronics, Güney Kore’nin en büyük elektronik endüstrisi ve Samsung Group’un en büyük yan kuruluşudur. 1990’ların sonlarında, Samsung Electronics’in bağımsız teknoloji geliştirme ve bağımsız ürün inovasyon yetenekleri daha da geliştirildi. Ürün geliştirme stratejisi sadece “teknolojiye öncülük etmeyi değil, aynı zamanda giriş aşamasında üst düzey pazar talebini karşılamak için yeni ürünler geliştirmek için en ileri teknolojiyi kullanmayı” vurgulamaktadır. Eşleştirme ilkesine ek olarak, aynı zamanda ” lider teknoloji, en ileri teknoloji ile yeni ürünler geliştirmek, yeni talep ve yeni üst düzey pazar yaratmak”.

4)InnoLUX

2003 yılında kurulan Innolink, 2006 yılında Tayvan’daki hisselerini halka arz etti. Mart 2010’da panel endüstrisindeki en büyük birleşme olan Chi Mei Optoelectronics ve Tong Bao Optoelectronics ile birleşti. Qunchuang hayatta kalan şirkettir ve Chi Mei Electronics şirketin adıdır. Aralık 2012’de Qunchuang Optoelektronik olarak yeniden adlandırıldı.

5) AUO:

AU Optronics Co., LTD., eski adıyla AU Optronics Corporation, Ağustos 1996’da kuruldu. 2001 yılında UNIOPtronics ile birleşmesinden sonra adını AU Optronics olarak değiştirdi. İki birleşme yoluyla AU, tam bir nesiller yelpazesine sahip oldu. her boyuttaki paneller için üretim hatları.Au Optronics, TFT-LCD tasarım, üretim ve ar-ge şirketi. 2008 yılından bu yana, au Optronics yeşil enerji endüstrisine girerek müşterilerine yüksek verimli güneş enerjisi çözümleri sunmaktadır.

6) Sharp 

Sharp, “LCD panellerin babası” olarak anılır. 1912’de kuruluşundan bu yana, Sharp, şirketin adı olarak icat edilen, canlı kalemle temsil edilen dünyanın ilk hesap makinesini ve SIVI kristal ekranını geliştirdi. Aynı zamanda Sharp, insanların yaşam standartlarını ve sosyal ilerlemesini iyileştirmek için aktif olarak yeni alanlara doğru genişliyor. Katkı sağladı.

Sharp, benzersiz bir “özgünlük” ve “sofistikelik” yoluyla 21. yüzyılda hayat yaratan benzersiz bir şirket yaratmaya kendini adamıştır ve ülkenin büyük şehirlerinde video, ev aletleri, cep telefonları ve bilgi ürünleri işleten bir satış şirketidir. . Bir iş noktası kurun, mükemmel bir satış sonrası hizmet ağı kurun, tüketici talebini karşılayın.

 

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir